Pasijonske jaslice

Na minulem zboru članstva (2017) so bili člani Društva ljubiteljev jaslic Slovenije in tudi drugi povabljeni k oživljanju in širjenju pasijonskih jaslic. Prvi sadovi tiste pobude so tu. Na prvo postno nedeljo, 18. februarja 2018 je župnik Ciril Kocbek blagoslovil pasijonske jaslice našega člana in rezbarja samouka Dušana Knehtla iz Zgornje Kungote.

V njegovi predstavitvi se zvrstijo vsi zadnji dogodki iz Jezusovega življenja : od umivanja nog in zadnje večerje, do križanja in vstajenja. Pri nastajanju mu je z nasveti pomagala žena Mira, pri barvanju soseda Karolina Kaiser in pri ozadju Leja Martinčič. Jaslice bodo na ogled v župnijski cerkvi do zadnjega tedna v marcu, nato bodo potovale na razstavo pirhov v Veržej. Čestitamo gospodu za pogum in  vabimo, da se tudi drugi odločite za izdelavo ali postavitev pasijonskih jaslic v postnem času.