Romanje od TRSATA, VODNJANA, sv. FOŠKE do …

Duhovno vodstvo p. dr. Leopold Grčar
Za člane Društva ljubiteljev JASLIC in svojce
Društvo ljubiteljev jaslic vabi na bogato romarsko pot, pod duhovnim vodstvom p. dr. LEOPOLDA GRČARJA k Mariji na TRSAT, kjer je povezanost Trsata z Nazaretom, s tem svete družine, pa dalje k sv. Blažu v VODNJAN, kjer je ”zakladnica” relikvij, svetnikov in sakralnih predmetov. Romarska pot nas bo peljala k sv. Foški, kjer se še danes dogajajo čudeži. Nazadnje še obisk najbolj ohranjenega Marijinega spomenika zgodnje bizantinske umetnosti v Sredozemlju, grajene za časa škofa Eufrazija, v 6. stoletju.
ODHOD: 26.09. 2019
1. dan: BREZJE – LJUBLJANA – TRSAT – VODNJAN
Zjutraj odhod avtobusa iz BREZIJ ob 06.00, vožnja po avtocesti do Ljubljane, mimo Postojne, do mejnega prehod Jelšane, dalje mimo Reke do svetišča na Trsatu. Sv. Maša. Ogled svetišča in grad. Pot bomo nadaljevali skozi Učko, mimo Pazina v Vodnjan in obiskali cerkev sv. Blaža, kjer hranijo 370 relikvij, 250 različnih svetnikov ter 750 sakralnih predmetov. Znanstveniki si ne znajo razložiti tega čudeža, zakaj so se ohranili svetniki, ki niso balzamirani, niso hermetično zaprti, stari vec kot 1500 let. Ogled zakladnice. Nato še vožnja do hotela v Istri. Nastanitev, večerja in prenočevanje.
2. dan: SV. FOŠKA – POREČ – LJUBLJANA – BREZJE
Zajtrk in vožnja do priljubljene svetnice sv. Foške, ki je bila zaradi simpatiziranja s krščanstvom mučeniško obglavljena pri petnajstih letih. V majhni cerkvici sv. Foške bo sv. maša in čas za molitev. Dalje vožnja do Poreča. Sprehod do stolnice Marijinega vnebovzetja in obisk Eufrazijeve bazilike, ki je edinstven ”biser” zgodnje bizantinske umetnosti tega področja.
Nato vrnitev proti domu, mimo Kopra, Postojne, Ljubljane,… s prihodom v poznih večernih urah na Brezje.
CENA na osebo: 115,00 € najmanj 35 potnikov
120,00 € najmanj 30 potnikov
Cena vključuje: avtobusni prevoz z udobnim turističnim avtobusom, nastanitev v dvoposteljnih sobah v hotelu 3*, 1 x polpenzion, ogledi po programu, duhovno in strokovno vodstvo po programu, DDV in organizacija romanja – potovanja.
Možna doplačila – ob prijavi: za 1/1 – eno posteljno sobo 20 € (omejeno število), riziko odpovedi 6 €
Vstopnine na poti: pribl. 10 € / 70 Hrk (Vodnjan – relikvije…, Sv. Foška, Eurazijeva bazilika)
PRIJAVE (do 1. septembra oz. zasedbe prostih mest ) in INFORMACIJE: Mobi – 070 136 110 ga.
Marija Železnikar in na E-mail: info@turtur.siT: 01 5683 495 GSM: 041 336 812
PLAČILO ob prijavi na TUR TUR TURIZEM d.o.o., Ul. Pohorskega bataljona 139c, Ljubljana:
Referenca: 00-026092019
Nakazilo: Delavska hranilnica, Miklošičeva 5, 100 Ljubljana,Slovenija